top of page

Deniz Sevimli

Kariyer Danışmanı

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Tercih Danışmanlığı, Tercih Listesi Değerlendirme, Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Planlama, Yıl Boyu Bire Bir Genç – Aile Danışmanlık Paketi, Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Kısa Özgeçmiş

Nisan 1974’te Çaycuma’da doğdum. Lise öğrenimini Kayseri’de tamamladım. 2004’te Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Bölümünü bitirdim. Aynı yıl Hakan Türkçapar’dan Kognitif ve Davranışçı Terapi eğitimi aldım. Bolu, Ankara, Hopa ve İzmir’de çalıştım. Danışma merkezlerinde ergen ve yetişkinlerle, Anaokulları- Aile ve Çiftlerle çalışmalarımı sürdürdüm. 2008 yılında yüksek lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Yaratıcı Drama Programında “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Stresle Baş Etme becerilerinin geliştirilmesi” proje konusuyla tamamladım. 2010 yılında Çağdaş Drama Derneği Liderlik/Eğitmenlik Programını “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Öğrenilmiş Çaresizlikle Baş Etme Becerilerinin Geliştirilmesi” konulu projesini yaparak bitirdim. 2007-2008’de Davranış Bilimleri Enstitüsünde EMDR 1. Düzey Eğitimini-EMDR ile Baş Ağrısı Tedavisi ve Stratejik Aile Terapisi eğitimlerini, Başkent Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programını bitirdim. 2009’da ANKÜSEM İnsan Kaynakları Yönetimi Programını, 2010’da Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Programını, Çocuk Objektif Testleri eğitimini, Nöropsikolojik Test eğitimlerini, 2013-2014’te Erickson Institute of İstanbul’da Ericksonian Hipnoterapi eğitimlerini, 2014-2017 arası Optimum Denge Modeli Terapisi eğitimlerini tamamladım. 2011-2016 arası Çağdaş Drama Derneğinde çeşitli illerde (Ankara, İzmir ve İstanbul) yaratıcı drama eğitmenliği yaptım. 2012-2014 tarihlerinde Çağdaş Drama Derneği bünyesinde Playback Tiyatro Uygulayıcı Eğitimini tamamlayarak Playback Tiyatro oyuncusu ve uygulayıcısı oldum. 2016-2017’de Deniz Erdem Studio’da Oyunculuk eğitimlerini tamamladım. Playback Tiyatro Çalışmalarını 2018 yılında kurduğum Playback Theatre Turkey ile birlikte birçok ilde playback tiyatro deneyim atölyeleri düzenlemekteyim. 2016 Yılında Paul Ekman International onaylı Mikroifade Eğitimine katılarak Türkiye’deki temsilcisi Sola Unitas-Umut Kısa’dan ESaC (Emotional Skills and Comperencies)-Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler, ETaC (Evaluating Truthfulness and Credibilty)-Doğruluğu ve Güvenirliği Değerlendirmek eğitimlerini tamamladım. Buradan edindiği bilgi ve yetenekleri Klinik görüşmelerinde kullanmakla beraber zaman zaman deneysel çalışmalar da yapmaktayım. 2018 yılında Klinik Psikoloji alanındaki eğitimini Esenyurt Üniversitesinde ''Otizm Spektrum Bozukluğu ve Otizm Spektrum Bozukluğuna Eşlik Eden Psikiyatrik Bozukluklarla ilişkisinin İncelenmesi'' konulu proje ile tamamladım. Klinik Psikoloji alanındaki çalışmalarını Tiyatro ve Terapi Sanatları Derneği bünyesinde yer alan Terapi Sanatları ve Playback Theatre Turkey Academy birimlerinde sürdürmekteyim.


Deniz Sevimli

Akademik Geçmiş

Ankara Üniversitesi - Psikolojik Danışma ve Rehberlik (2004)
Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi-Yaratıcı Drama; İstanbul Esenyurt Üniversitesi- Klinik Psikoloji

İş Deneyimi

MEB (2004-...)
Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu/Tiyatro ve Terapi Sanatları Derneği-Terapi Sanatları-Playback

Aldığı Eğitimler

Kognitif ve Davranış Terapileri Composmentis Psikiyatri Eğitim, Araştırma ve Tedavi Merkezi (Hakan Türkçapar (40 Saatlik Katılım Belgesi)

bottom of page