top of page

Yasin İkizoğlu

Kariyer Danışmanı

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Benden Ne Olur?, Tercih Danışmanlığı, Tercih Listesi Değerlendirme, Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Planlama

Kısa Özgeçmiş

“Ancora imparo (Halen öğreniyorum)” ve “Non Scholae Sed Vitae (Okul için değil, yaşam için öğrenmeli)” hayat mottosu haline getirmiş; öğrenmek daha fazla öğrenmek, bazen sadece bilmek için bilmek isteyen, bu nerede işime yarar diye düşünmeden yaşayan, Psikolojik Danışman, Eğitmen, Profesyonel Koç, Öğrenci Koçu, Eğitim ve Kariyer Danışmanı, Tercih Danışmanı, baba unvanlarını kullanan bir iş insanıyım.


Sosyoloji alanında lisans ve Klinik Psikoloji alanında master eğitimimi tamamladıktan sonra profesyonel yaşamımın 15 yılını Bahçeşehir Kolejlerinin Psikolojik Danışmanlık Bölümünün arge biriminde görev alarak ve eş zamanlı olarak ortaokul ve lise kademlerinde Psikolojik Danışmanlık görevlerinde bulunarak geçirdim. Daha sonraki yıllarda İstek Vakfı Okullarında Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı görevi ile devam ettim. Klinik psikoloji alanında master eğitimimi tamamladıktan sonra nörobilime olan tutkumdan ve öğrenme merakımdan dolayı nöropsikoloji ve nörobilim alanın duayen ismi Dr. Bülent Madi’den ve Prof. Dr. Öğet Öktem Töner’den uzun soluklu nörobilim, nöropsikoloji, nörofizyoloji konularında eğitimler aldım. Ayrıca 2016 yılında House Of Human’dan Profesyonel Koçluk Eğitimini tamamladım. Ardından DISC Kişilik ve DISC Bilişsel testlerinin ileri düzey eğitimlerini tamamlayarak DISC değerlendirme uzmanı oldum. Uzun yıllardır eğitim kurumlarının, mühendislik firmalarının, gıda firmalarının insan kaynakları birimlerine işe alım süreçlerinde, insan kaynaklarını planlama süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermekteyim. Halen iş dünyasına nörobilim bakış açısına dayanan satış, pazarlama ve insan kaynakları eğitimleri veriyorum.


İş dünyası dışında okullara, öğretmenlere, anne babalara “Beyin ve Öğrenme”, “Beyin ve Ergen”, “Beyin ve Çocuk”, “Nöro öğretmen”, “Nöro Ders” gibi konularda eğitimler vermekteyim. Kurumsal yapılarda danışman ve eğitmen şapkasının dışında iz bırakmaktan ve hayatlarına dokunmaktan mutlu olduğum ülkenin geleceği olan gençlere lise ve üniversite tercihlerinden başlayıp profesyonel hayata geçişe kadar olan süreçte eğitim ve kariyer danışmanlık desteği vermekteyim.


Yasin İkizoğlu

Akademik Geçmiş

Süleyman Demirel Üniversitesi – Sosyoloji, PDR (2000)
Yüksek Lisans: İstanbul Ticaret Üniversitesi – Klinik Psikoloji

İş Deneyimi

Sınav Dershanesi (5 yıl)
Bahçeşehir Koleji (15 yıl)
İstek Vakfı Okulları (2 yıl)
Serbest Çalışan (2020-…)

Aldığı Eğitimler

bottom of page