top of page

Uzman Danışman A

Kariyer Danışmanı

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Benden Ne Olur?, Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Planlama, Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Kısa Özgeçmiş

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2010 yılında yüksek onur derecesiyle Prof. Dr. Turhan Oğuzkan ödülüne layık görülerek mezun oldum. Üniversite eğitimi sırasında Erasmus programı ile İsveç-Stockholm Üniversite’sinde eğitim aldım. Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi tezli yüksek lisans eğitimini 2012 yılında bitirdikten sonra 2018 yılında Namık Kemal Üniversitesi Davranış Nörobilimi Alanında doktora programına başadım ve şu an tez aşamasındayım.


450 saatlik MEB onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi, Terapötik Kartlar Eğitimi, Kriz Müdahale Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, Mülteci Çocukların Topluma Uyumu Eğitimi, Özel Eğitimde Alternatif Öğretim Teknikleri, Çocuk Değerlendirme Testleri, Sanat Terapisinin Erken Çocukluk Döneminde Kullanımı, Çocuk ve Ergenlerle Klinik Görüşme Teknikleri, İhmal ve İstismarda Aile ve Çocuğa Yaklaşım Eğitimi, Proje Döngüsü Yönetimi, Siber Zorbalık Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde Psikiyatrik Rahatsızlıkların Genel Tanımı Eğitimi, Yaratıcı Dramayla Grup Rehberliği Eğitimi, EMDR 1. düzey eğitimi, kariyer danışmanlığı, bilişsel davranışçı terapi eğitimi gibi eğitimler tamamladım.


Psikoloji başlığı altında değerlendirilebilecek tüm konularda gerekli ön hazırlığı yaptıktan sonra eğitim verebilirim. 5 sene bir meslek lisesinde çalıştım. 7 yıldır rehberlik ve araştırma merkezinde çalışıyorum. Kitap okumak, yelken yapmak, güncel araştırmaları Türkçe'ye çevirmek ilgi alanlarımdır.

Uzman Danışman A

Akademik Geçmiş

Boğaziçi Üniversitesi - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2010)
Yüksek Lisans: Maltepe Üniversitesi - Gelişim Psikolojisi
Doktora: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi - Davranış Nörobilimi

İş Deneyimi

Tekirdağ MTAL (2010-2015)
Tekirdağ RAM (2015-…)

Aldığı Eğitimler

MEB'in verdiği psikoloji alanındaki eğitimlerin hepsine katıldım.

bottom of page