top of page

Emel Korkut Şeker

Psikolojik Danışman

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Benden Ne Olur?, Tercih Danışmanlığı, Tercih Listesi Değerlendirme, Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Planlama, Yıl Boyu Bire Bir Genç – Aile Danışmanlık Paketi, Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Kısa Özgeçmiş

Psikolojik Danışman, Eğitmenim.

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum. 2017 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptım.

14 yıldır Milli Eğitim Bakanlığında çalışmaktayım. 2012 yılından beri proje okulu olan Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesinde çalışıyorum. Kariyer Danışmanlığı konusunda alanında uzman kişi ve kurumlardan birçok eğitim aldım. Her yıl tercih dönemlerinde üniversitelerle çalışmaktayım.

2015 yılında Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Üstün Yeteneklilere Destek Eğitim Odaları Kurulması konusunda yazılmış Özel Yetenek Güzel Gelecek İstka Projesi yürütme ekibinde yer aldım. Zeka oyunları konusunda eğitimler verdim.

İki kere İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler projesinde ilk yüze girmiş projelerim sergilenmeye hak kazandı.

Esenyurt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde özel büro bölümünde görev almış, yerel projeler yazmış ve yürütmüş, birçok öğretmene farklı uzmanlık alanlarında eğitimler vermiştir bulunmaktayım. ( Müze Eğitimi, Proje Yazma Eğitimi, Öğretmenlik Danışmanlık Uygulaması )

2019 Nisan ayı itibari ile İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğünün İstanbul Masal Okulu Projesine dahil olup eğitim aldım ve eğitim verdim. 2019 Haziran ve Ağustos aylarında Bakanlığın Anadolu Masalları projesi içinde eğitici eğitimleri aldım. Öğretmenlere Anadolu Masalları projesi kapsamında eğitimler verdim. Esenyurt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde birçok organizasyon ve şenlik düzenledim.

2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde Ulusal Hikâye Anlatıcılığı Kongresi düzenleme ekibinde olup 70 atölyenin düzenlenmesi konusunda görev aldım.

Sonra dünyaya bir “Şiir” getirdim, kısa bir aradan sonra organizasyonlar dünyasına Storytelling Summit organizasyonu ile geri döndüm.


Emel Korkut Şeker

Akademik Geçmiş

İstanbul Üniversitesi – PDR (2007)
Yüksek Lisans: İstanbul Gelişim Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım (tezsiz)

İş Deneyimi

Milli Eğitim Bakanlığı
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi (2012-…)

Aldığı Eğitimler

Masal anlatıcılığı, kariyer danışmanlığı, zeka oyunları

bottom of page