top of page

Barış Abi

Kariyer Danışmanı

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Benden Ne Olur?, Tercih Danışmanlığı, Tercih Listesi Değerlendirme, Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Planlama, Yıl Boyu Bire Bir Genç – Aile Danışmanlık Paketi

Kısa Özgeçmiş

Merhaba,


Ben Barış hoca. MSGSÜ felsefe mezunuyum. Radyo-TV, Yabancılara Türkçe Öğretimi, Felsefe ve Sosyoloji bölümlerinde sırasıyla önlisans, yüksek lisans ve yüksek lisans özel öğrenci seviyelerinde eğitim deneyimlerine sahibim. Akademik olarak disiplinlerarası yaklaşım özel ilgi alanımı oluşturmaktadır. Formasyon eğitimimi Uludağ Üniversitesinde, mesleki yeterlilik eğitimimi ise MEB 'te Hizmetiçi Eğitim kapsamında Rehberlik Kursu sertifikasyonuyla tamamladım. Bu süre içerisinde resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda çeşitli mesleki eğitimlere katıldım. 8 yıldır Lise Okul Rehber Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Mesleki ilgilerim Kariyer ve Mesleki Rehberlik alanında yoğunlaşmaktadır.


6 yılı aşkın süredir Kariyer ve Tercih danışmanlığı konusunda ulusal fuarlarda ve üniversitelere öğrenciler için online-yüzyüze danışmanlık vermekteyim. Yine tercih döneminde rehber öğretmenler için tercih ve kariyer danışmanlığı eğitimi çalışmalarında bulunmaktayım. Kemerburgaz Okyanus Koleji'nde başladığım öğretmenliğe şu an Tema Bahçeşehir Koleji'nde Lise Okul Rehber Öğretmeni pozisyonunda devam etmekteyim.


Eğitim Danışmanlığı, Kariyer Yönetimi, Kariyer Planlama, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Mesleki Rehberlik, Takım Liderliği ve Organizasyon alanlarında ilgim ve yetkinliklerim doğrultusunda danışmanlık verebilmekteyim.

Barış Abi

Akademik Geçmiş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Felsefe (2013)
Yüksek Lisans: Yıldız Teknik Üniversitesi - Yabancılara Türkçe Öğretimi

İş Deneyimi

Kemerburgaz Okyanus Koleji
Tema Bahçeşehir Koleji

Aldığı Eğitimler

Zorlu-MEF YetGen Öğretmen Eğitimi Programı-2022 (10 hafta), Genç Kariyer Akademisi-21.Yüzyılda Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı Sertifika Programı-2020 ( 70 saat ), DISC- İletişim Mühendisliği 2019- , Baltaş Eğitim Danışmanlık- Etkili Öğretmenlik,-2018, PORITON ACADEMY- CERTIFICATE OF COLLOGE COUNSELING- 2018, Okyanus Kolejleri- Anne Baba Okulu-2017- Organizasyon Yönetimi ve Liderlik Eğitimi-2016, Eğitimde Web Tabanlı Uygulamalar-2015,Eğitimde Sınıf Danışman Öğretmenliği-2015, Film Arası Sinema Okulu-Sinema-Sanat Egitimi-2014 (160 saat )

bottom of page