top of page

Amaç Aslan

Kariyer Danışmanı

Verdiği Danışmanlıklar

Kariyer Danışmanlığı, Benden Ne Olur?, Tercih Danışmanlığı, Tercih Listesi Değerlendirme

Kısa Özgeçmiş

2015 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarında okulun Fizik çalıştay ekibiyle beraber bir çok çalışmasında yer aldım. Temmuz 2014 de, "31. ULUSLARARASI FİZİK KONGRESİ" Bu organizasyonda hem organizasyon ekibinde yer aldım hemde katılımcı olarak bulundum. Bu organizasyonda "Fraktal Boyut İçin Bir Hesaplama" sunumu gerçekleştirdim. Ağustos 2014 de “14. INTERNATIONAL SYMPOSİUM ON "DISORDER SYSTEMS: THEORY AND ITS APPLICATIONS" bu organizasyonda hem katılımcı hemde sunum yapmak için bulundum. Ağustos 2015 de, 9. Balkan Fizik Birliğinde ekibinde İstanbul üniversitesinde misafirperverliğinde karşılama ve çalışma ekibinde yer aldım. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyonu aldım.

Üniversitenin yıllarından itibaren, Fizik Öğretmenliği yapmaktayım. Öğretmenliğe başladığım Özel Analitik Temel Lisesi ve Özel Eda İstanbul Kolejlerinde Fizik Öğretmenliği beraberinde Üniversite Hazırlık Koordinatörlüğü, Kariyer Danışmanlığı ve Müdür Yardımcılığı tecrübelerim bulunmaktadır. Üniversite yıllarında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Tiyatro Kulübü bünyesinde amatör tiyatro yaptım. Bu kulüpte reji, sahne çalıştırıcısı ve oyunculuk gibi görevlerde bulundum. Üniversitesi yıllarımdan ve mezun olduktan sonra mezun grubumuz olan Deneysel Sahne ekibi ile profesyonel tiyatro yaptım.

Bir öğrenci nasıl kendini geliştirmeliyse bir eğitimcide kendini geliştirmeli ki öğrencilerime daha verimli olabilmelidir. Bu yüzden 2017 yılında Nur Erdem Özeren’in vermiş olduru Kariyer ve Tercih Danışmanlığı eğitimine katıldım ve aynı yıl Kültür üniversitesinde Kariyer ve tercih danışmanlığına başladım. 2020 yılında Genç Kariyer Akademi’nin vermiş olduğu 21. YY’da Kariyer ve Tercih Danışmanlığı ve Eğitim Koçluğu eğitimi için; Nur Erdem Özeren, Prof. Dr. Erhan Erkut, Klinik Psikolog Pınar Ergin, Salim Ünsal, Umur Çalıkoğlu tarafından eğitim aldım. 2017 Kültür Üniversitesi, 2019 Arel Üniversitesi, 2020 ve 2021 yılında Haliç Üniversitesinde Kariyer ve Tercih Danışmanlığı yaptım. Kariyer ve Tercih Danışmanlığı ile Eğitim Koçluğunu çalıştığım Nişantaşı Birebir Başarı Kişisel Gelişim Kursu ve Genç Kariyer Akademi bünyesinde devam etmekteyim.

Amaç Aslan

Akademik Geçmiş

İstanbul Üniversitesi
Fizik
2015

İş Deneyimi

Fizik Öğretmenliği, Müdür yardımcılığı ve Üniversite Hazırlık Sorumlusu;
Bulgurlu Pöv Başarı Kurs Merkezi - 6 ay (2014-2015)
Özel Analitik Temel Lisesi (Yeniay Kurs merkezi) - 2 yıl (2015-2017)
Özel Eda İstanbul Kolejleri (Güneşli Yeniay Kolejleri) - 3 yıl (2017-2020)
Nişantaşı Kurs merkezi -1 yıl (2020-2021)
Levent Vip Fen Bilimleri - 1 yıl (2021-2022)
Kağıthane Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi - 3 ay (2021-2022)
Nişantaşı Birebir Başarı Kişisel Gelişim Kursu - 2 yıl bitti hala devam ediyorum.

Kariyer Ve Tercih Danışmanlığı;
Kültür Üniversitesi - 1 ay (2017)
Arel Üniversitesi - 1 ay (2019)
Haliç Üniversitesi- 1 ay (2020)
Haliç Üniversitesi - 1 ay (2021)
Nişantaşı Birebir Başarı Kişisel Gelişim Kursu

Aldığı Eğitimler

GKA (Genç Kariyer Akademisi) Eğitim Koçluğu ve Kariyer Danışmanlığı

bottom of page